חדשות

הסכם בין "הדסה" לקרן קנדית בנושא מחקר וטיפול בפגיעות עמוד שדרה

קרן ריק הנסן תורמת מדי שנה כ-100 מיליון דולר למחקרים בתחום הפגיעה בעמוד השדרה; פרופ' אילן יצחיאק: "ההסכם יאפשר ל'הדסה' להיות שותפה בבסיס הנתונים הרחב ביותר בעולם"

מימין: פרופ' יורם וייס, מנהל בי"הח הדסה עין כרם, פרופ' אייל יצחאייק, מנהל שירות נוירוכירורגיה של עמוד השדרה ב"הדסה", מייקל דה ג'ונג, שר האוצר של מחוז בריטיש קולומביה, ביל בראבל, מנכ"ל קרן ריק הנסן, ד"ר גיא רוזנטל, מנהל היחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי בהדסה וד"ר מוירה סטילוול, אשת ממשל קנדית (צילום: "הדסה") צילום: דוברות הדסה

המרכז הרפואי "הדסה" בירושלים הודיע היום (ב'), כי חתם על הסכם שיתוף פעולה לקידום המחקר הרפואי בכל הנוגע לפגיעות בעמוד ובחוט השדרה, עם הקרן הקנדית על-שם ריק הנסן.

בהודעת המרכז נמסר, כי ריק הנסן היה נער בן 15 כאשר איבד את יכולת הפעלת רגליו עקב תאונה קשה שבה נפגע בעמוד השדרה. לאחר שהשתקם היה אתלט פראלימפי מצטיין, זכה במדליות רבות באולימפיאדות הנכים והקיף את העולם על כיסא גלגלים כדי להעלות את המודעות לסובלים מפגיעה בעמוד השדרה, ולשם גיוס כספים לקרן מחקר שתתמחה בנושא זה. הקרן שמה לה למטרה להוביל לשיפור הטיפול בנפגעים, וגם לשינוי תודעתי לגבי יכולות הנכים והצורך בהנגשה מלאה ושוויונית עבורם.

בטקס חתימת הסכם שיתוף הפעולה עם "הדסה" השתתפו שר האוצר של ממשלת מחוז בריטיש קולומביה בקנדה, מנכ"ל הקרן ושגריר קנדה בישראל, לצד נציגי משרד החוץ הישראלי. הקרן תורמת מדי שנה כמאה מיליון דולר למחקרים בתחום הפגיעה בעמוד השדרה.

פרופ' אייל יצחיאק, מנהל שירות הנוירו-כירורגיה של עמוד השדרה ב"הדסה", המרכז את המחקר בנושא, אמר: "ההסכם יאפשר ל'הדסה' להיות שותפה בבסיס הנתונים הרחב ביותר הקיים בעולם בכל הנוגע לטיפול רפואי בנפגעי עמוד שדרה ובכך יביא להזנה הדדית של המידע ושיפור הידע ואיכות הטיפול בתחום. עבורנו מדובר בכבוד גדול להיות שותפים תחת כנפי מכון ריק הנסן, שהוא בין מוסדות המחקר המובילים בעולם".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  קרן ריק הנסה,  עמוד השדרה,  הסכם
תגובות