חדשות

פינת הנצחה לרופא המחלקה האורתופדית ב"פוריה" שנפל במלחמת לבנון השנייה

סרן ד"ר איגור רוטשטיין ז"ל נהרג בעודו מחלץ פצועים תחת אש ועל מעשה הגבורה הוענק לו עיטור המופת מהרמטכ"ל

במרכז, בנו של ד"ר איגור רוטשטיין ז"ל ליד פינת ההנצחה לאביו במחלקה לאורתופדיה ב"פוריה"

בכניסה למחלקה האורתופדית במרכז הרפואי פדה-פוריה שליד טבריה ממוקמת פינת הנצחה לזכרו של רופא מהמחלקה, הסרן ד"ר איגור רוטשטיין ז"ל, שנפל לפני 12 שנה, בקיץ 2006, במהלך מלחמת לבנון השנייה. בשבוע שעבר פגש צוות המחלקה את בנו לב שבחר ללכת בעקבות אביו והחל ללמוד רפואה.

ד"ר רוטשטיין ז"ל נהרג כאשר שירת בפלוגה של גדוד 13. הכוח הגיע לכפר מרכבה ונתקל במחבלים. במהלך הקרב היו לכוח נפגעים. ד"ר רוטשטיין התרוצץ תחת אש כדי לטפל בהם. בעודו מחלץ את אחד הפצועים לאחור, הופעל מטען צד והוא נפגע בראשו ומת במקום. על מעשה הגבורה הזה הוענק לו עיטור המופת מהרמטכ"ל דאז, רב אלוף גבי אשכנזי.

באזכרה שנערכה בשבוע שעבר אמר ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי: "ד"ר רוטשטיין נמצא איתנו וימשיך להיות חלק מאיתנו. אנו זוכרים ומזכירים אותו. הקשר עם משפחתו חשוב לנו כי אתם חלק ממשפחת פדה-פוריה".

חיה מרי, האחות האחראית במחלקה, סיפרה: "איגור היה ונשאר חקוק בליבנו. אחרי שנהרג, תלינו את תמונתו וכל יום רשמנו עד כמה הוא חסר לנו. המחלקה והלב ריקים בלעדיו". אלכסנדרה קופולוביץ', אחות במחלקה, הוסיפה: "הוא היה רופא מדהים ואדם יוצא דופן, מאד אכפתי, רגיש, אוהב. כשהוא היה במשמרת, היינו רגועים".

לב, בנו של ד"ר רוטשטיין ז"ל, היה רק בן עשר כשאביו מצא את מותו. השנה החל בלימודי רפואה בלטביה.

נושאים קשורים:  ד"ר איגור רוטשטיין ז"ל,  פינת הנצחה,  פדה פוריה,  חדשות,  מלחמת לבנון השנייה
תגובות