האוצר מתכוון להציב חשב מלווה בכל בית חולים שיבקש סיוע ממשלתי מיוחד עקב מצבו הפיננסי. לפני חודשיים הוצב חשב מטעם האוצר במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה לאחר שבית החולים ביקש תוספת סיוע. "כלכליסט" המדווח על כך הבוקר (ב') מסר כי חשב מלווה יוצב בקרוב באסותא אשדוד שנמצא בגירעון של 150 מיליון שקל שנה בלבד לאחר שנחנך. כמו כן תיערך ביקורת של החשב בשערי צדק.

בדיווח נמסר כי המהלך תואם בין החשב הכללי באוצר רוני חזקיהו לבין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, שבעבר היה בכיר במשרד האוצר.

עוד מדווח "כלכליסט" כי "אסותא" ביקש סיוע כספי דחוף – כמה מאות מיליוני שקלים וגם אישור להגדלת מספר המיטות בו מ-300 ל-450. לפי נתוני האוצר, בית החולים קיבל מענק הקמה התחלתי בסך 855 מיליון שקל, שאחרי הצמדות שהתווספו במהלך בנייתו עלה לכמיליארד שקל.

תגובת "אסותא אשדוד" כפי שנמסרה בדיווח: "בית החולים איננו מוסד פרטי אלא בית חולים ציבורי לכל דבר ועניין. כל בתי החולים הציבוריים בישראל נמצאים בגירעון של מאות מיליוני שקלים בגלל הפער שבין ההוצאות הגבוהות להכנסות הנמוכות יחסית. פער זה מכביד על בית חולים שבו רק 300 מיטות ומוגדר בית חולים קטן. כדי להמשיך ולשרת את תושבי האזור ולפעול באופן יעיל, יש להכפיל את גודלו ולהגיע ל־600 מיטות".

בדיווח נמסר עוד כי בימים אלה מתקיים מו"מ עם האוצר ומשרד הבריאות כדי להגיע להסכמות על השתתפות המדינה בתקציב "אסותא".

מרמב''ם נמסר בתגובה כי "בתיאום בין מנהל רמב"ם, משרד הבריאות ולשכת החשב הכללי, הצטרף לעובדי רמב"ם איל אביטל, חשב מנוסה ובעל ניסיון רב במערכות ציבוריות, העובד עם הנהלת בית החולים וצוותי בית החולים מהתחום הכלכלי לתקופה מוגבלת בכל הקשור לניהול הצרכים הכספיים והכלכליים של בית החולים".