בית הדין למשמעת של עובדי המדינה בחיפה גזר על ד"ר נמרוד רון, לשעבר מנהל המערך האורתופדי בבית החולים הממשלתי הלל יפה, פיטורים מיידיים, נזיפה, פסילה לצמיתות לכל תפקיד במשרד הבריאות, פסילה לשנתיים ושלושה חודשים משירות המדינה, לאחר שנמצא אשם על פי הודאתו בכך שלווה כסף מרופאים שהיו כפופים לו. בסך הכל היה מדובר בכ-1.5 מיליון שקל שלווה מ-15 רופאים, רובם מתמחים שהיו כפופים לו. במהלך הדיון גם התברר שהוא חייב במצטבר כ-19 מיליון שקל לנושים רבים לאחר שהסתבך בעסקיו הפרטיים.

בדיווח הבוקר (ב') ב"דה מרקר" נמסר עוד כי ד"ר רון הורשע עוד בחודש יוני על פי הודאתו בעבירות משמעת חמורות לפי חוק שירות המדינה, לאחר שנטל הלוואות בסכומי עתק, כהגדרת בית הדין - עשרות עד מאות אלפי שקלים - מרופאים שהיו כפופים לו. בחלק מהמקרים נדרשו ההלוואות תוך הפעלת לחץ על הרופאים, ולמעשה הפך רון את הרופאים שעבדו תחתיו לבנק הלוואות פרטי.

ד"ר רון שימש כמנהל המערך האורתופדי ב"הלל יפה" והיו לו גם עסקים פרטיים: הוא היה בעל מניות בחברות לתכנון ובניית מוסדות רפואיים באפריקה ובויטנאם. באפריל 2018 ניתנו על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה צווי כינוס כנגד ד"ר רון ורעייתו, בגין חובות מוצהרים בהיקף של כ-19 מיליון שקל ליותר מעשרה נושים שונים. במסגרת הליכי חדלות הפירעון, מונה מנהל מיוחד על נכסיהם של בני הזוג.

עוד מדווח העיתון שכחלק מהסדר הטיעון שנחתם עימו, נקבע כי אם יחזיר ד"ר רון את חובותיו לרופאים, תוותר התביעה על פסילתו לשירות המדינה והוא יהיה זכאי גם לתשלום הפנסיה החודשית שלו. אלא שהוא לא הצליח לגייס את הכסף הדרוש למחיקת חובותיו לרופאים. כונס הנכסים התנגד לאפשר לו לעשות שימוש בכספו בנימוק שזו העדפת נושים אסורה. בהסדר הטיעון נקבע כי אם לא יחזיר את הכסף ייפסל לשירות המדינה לחמש שנים, אך בית הדין החליט לפסול אותו לתקופה קצרה יותר לאחר שהביע חרטה מלאה.

בדיווח נמסר שכיום המערך האורתופדי ב"הלל יפה" מתנהל שוב בשתי מחלקות נפרדות ובמכרז נבחר לא מכבר מחליף לד"ר רון – ד"ר ירון ברקוביץ מרמב"ם.  בית החולים הגיב: "ד"ר רון היה רופא משכמו ומעלה, איש מקצוע מצוין שהוביל את המערך האורתופדי לקדמת העשייה בתחום הזה, אך לצערנו כשל".