ד"ר נסים אוחנה התמנה למנהל המערך האורתופדי במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא ומחליף בתפקיד זה את פרופ' מאיר ניסקה שפרש לגימלאות.

ד"ר אוחנה, נשוי ואב לשלושה, תושב רעננה, הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. סיים התמחות בכירורגיה אורתופדית ב"סורוקה" והתמחות בניתוחי עמוד שדרה, ב-Hospital for joint Diseases בניו יורק.

בשנים האחרונות ניהל  את יחידת עמוד השדרה במרכז הרפואי רבין. בתפקידו האחרון ניהל את המערך האורתופדי ב"סורוקה".

עם כניסתו לתפקידו החדש ב"מאיר", אמר ד"ר אוחנה: "כתוצאה מהעלייה בתוחלת החיים, אחד התחומים המרכזיים של המחלקה האורתופדית הוא הטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי. קבוצת מטופלים זו, ההולכת וגדלה בהתמדה, מציבה בפנינו אתגרים לא פשוטים.

"אני רואה את הטיפול באוכלוסיה הזו בעדיפות גבוהה. מדובר במתן מענה כוללני מעבר לטיפול בשבר, המאגד שיקום, התייחסות לתא המשפחתי והפניה למסגרת המשך מתאימה בקהילה.

"אני רואה לנגד עיני מחלקה המונה כוח אדם איכותי. מטרתי בגיוס מתמחים היא בחירת רופאי העתיד. אנו שמים דגש על יחס טוב למטופל ואליו מצטרפים סקרנות, רמה מקצועית ללא פשרות ויצירתיות. המתמחים זוכים לתכנית ההתמחות שאני יוזם המאפשרת התפתחות מקצועית מהשורה הראשונה, חשיפה לטכנולוגיות חדשות וטיפוח יכולת המחקר תוך ביצוע השתלמויות בארץ ובחו"ל".