חדשות

ב"הלל יפה": סדנת פעילות גופנית ייעודית לסובלים מפיברומיאלגיה

מנהלת השירות הפיזיותרפי בבית החולים: "אחד המרכיבים החשובים בטיפול בכאב כרוני הוא באמצעות פעילות גופנית. תרגילי חיזוק וגמישות משפרים את הכוח והסיבולת בהתמודדות עם הכאב"

סדנת פעילות גופנית לסובלים מכאב כרוני ב"הלל יפה". צילום: דוברות בית החולים

שירות חדש במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה: פרויקט משותף למרפאת הכאב והשירות לפיזיותרפיה בבית החולים, עבור אנשים הסובלים מכאב כרוני ופיברומיאלגיה. הם מוזמנים להשתתף בפעילות גופנית ייעודית עבורם, בקבוצה שאותה מנחה ומדריכה פיזיותרפיסטית מוסמכת, בעלת תואר ראשון בחינוך גופני, איריס גרונאו.

הסדנה מתמקדת בשיפור איכות החיים והתמודדות עם הכאבים באמצעות פעילות גופנית ותנועה. השירות מיועד לסובלים מביטויי פיברומיאלגיה, כאבי גב כרוניים ואחרים ותתקיים באופן קבוע מדי שבוע בשעות אחר הצהריים.

מנהלת השירות הפיזיותרפי בבית החולים, יעלה קרבס-כהן, שיזמה את יחד עם ד"ר אילת מדברי, מנהלת היחידה המקצועית לטיפול בכאב במחלקה הנוירולוגית, אמרה: "הרעיון לשירות כזה התבשל כמה חודשים מתוך הבנה וידע שאחד המרכיבים החשובים בטיפול בכאב כרוני הוא באמצעות פעילות גופנית. כאב כרוני מתווה בלא מעט מיתוסים ואמירות כגון: 'אם כואב סימן שנגרם נזק', 'כיפוף והרמה של הגפיים יחמירו את כאבי הגב שלי', 'אין פתרון לכאב הכרוני שלי ולבעיה התפקודית שיצר', וכדומה.

"אנחנו שומעים את האמירות הללו מהרבה אנשים הסובלים מכאבים כרוניים. בקבוצה נדבר על המיתוסים השונים ונבצע תרגילי חיזוק, גמישות ועוד על מנת לשפר את הכוח והסיבולת ולהיטיב את היכולת להתמודד עם הכאב".

אין הגבלה על מספר המפגשים שתקיים הקבוצה. עלות כל פגישה – 40 שקל. יש להצטייד בהפניה מרופא המשפחה המאשר הצטרפות לקבוצת התרגול ואם המטופל נמצא במעקב של אורתופד, נוירולוג, ראומטולוג, או נוירוכירורג – יש להצטייד באישור גם מהם.

נושאים קשורים:  ד"ר אילת מדברי,  פיברומיאלגיה,  כאב כרוני,  פעילות גופנית,  פיזיותרפיה,  חדשות,  בית החולים הלל יפה
תגובות