מינויים

מונה מנהל חדש למחלקה האורתופדית באגף הכירורגי ב"זיו"

ד"ר דוד רותם, מומחה בכירורגיה אורתופדית, מונה לתפקיד | מחליף את פרופ' אלכסנדר לרנר, שפורש לאחר 11 שנות ניהול

ד"ר דוד רותם, מנהל המחלקה האורתופדית באגף הכירורגי ב"זיו". צילום: דוברות בית החולים

ד"ר דוד רותם מונה לתפקיד מנהל המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי זיו בצפת. הוא מחליף את פרופ' אלכסנדר לרנר, שפורש לאחר 11 שנות ניהול.

ד"ר רותם, 51, החל את דרכו בבית החולים רמב"ם בשנת 2002 במסגרת הסטאז' של לימודי הרפואה שסיים בפקולטה בטכניון, חיפה. במהלך שנות לימודיו זכה ד"ר רותם בפרסי הצטיינות ושבח על הצטיינותו בלימודים. לאחר סיום לימודיו החליטו בני הזוג רותם להשתקע בצפון ולכן עברו להתגורר בקיבוץ מגידו וד"ר רותם המשיך לעבוד בבית החולים רמב"ם, שם סיים את התמחותו בכירורגיה אורתופדית.

במהלך כל תקופת ההתמחות בכירורגיה אורתופדית גילה ד"ר רותם נטייה להתמקצעות להחלפות מפרקים (ירך וברך) ואכן עם סיום ההתמחות, השלים תת התמחות בנושא החלפות מפרקים במרכז רפואי באוסטרליה. ההתמחות ערכה שנה תחת ניהולא של פרופ' ניל ברגמן, אחד המובילים בתחום החלפות מפרקים ראשוניות ושחזורי מפרקים מורכבים. ד"ר רותם זכה לחשיפה רבה בתחומים אלה ובמהרה הפך למנתח ראשי.

בנוסף ללמידת שיטות ניתוח מתקדמות וחדשניות, ד"ר רותם התמחה בשיטה ניתוחית הכוללת שימוש במחשב לצורך ניווט. עם חזרתו ארצה החל ד"ר רותם בניהול היחידה להחלפות מפרקים במרכז הרפואי זיו עד להפיכתו למנהל מחלקת כירורגיה אורתופדית.

ד"ר רותם: "מקצוע האורתופדיה משלב רפואה וטכנולוגיה. תוצאות הטיפול בחולה ניכרות מיידית ומשפרות את איכות החיים של החולים באופן משמעותי. אני חש סיפוק אישי ומקצועי עצום משיפור איכות חייהם של מטופלי, זהו המנוע הדוחף אותי".

ד"ר רותם, נולד במוסקבה, רוסיה ועלה לארץ כתינוק בשנת 1970. אביו, גם הוא רופא במקצועו, היה אסיר ציון, ריצה שש שנות מאסר במחנות עבודה בסיביר, על מנת להגיע לארץ ישראל. מאז עלייתם ארצה, התגוררו בני המשפחה בפתח תקווה, למעט מספר שנים בהן התחנך ד"ר רותם בקיבוץ דגניה ב', בזמן שאביו ניהל את המחלקה הפתולוגית בבית החולים פוריה. ד"ר רותם שירת כלוחם ומפקד בסיירת חטיבה 7 בחטיבת שריון, ובמילואים כרופא גדודי בשריון. במקביל לעבודתו במרכז הרפואי זיו, ד"ר רותם מרצה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי בצפת.

הנהלת המרכז הרפואי זיו הודתה לפרופ' אלכסנדר לרנר על שנות ניהול ארוכות במחלקה האורתופדית ובירכה את ד"ר רותם עם כניסתו לתפקיד.

נושאים קשורים:  ד"ר דוד רותם,  בית החולים זיו,  כירורגיה אורתופדית,  מינוי,  חדשות,  פרופ' אלכסנדר לרנר
תגובות
אנונימי/ת
05.07.2021, 22:35

עוד רופא מוכשר ואדם מצוין שרמב\"ם לא הצליח לשמר.

05.07.2021, 22:45

עלה והצלח !

06.07.2021, 19:06

מינוי ראוי
יישר כוח

06.07.2021, 21:37

בהצלחה לד\"ר רותם, וברכות לפרופ\' לרנר עם סיום תפקידו