חדשות

רשיונו של פיזיותרפיסט הותלה ל-10 שנים לאחר שהורשע במעשה מגונה בעת טיפול

על גלעד הוליאור, פיזיותרפיסט שהורשע במעשה מגונה, נאסר על פי החלטת ועדת המשמעת של משרד הבריאות לעסוק במקצוע למשך עשור

פיזיותרפיה. מקצוע פרא-רפואי (צילום: אילוסטרציה)

ועדת המשמעת למקצוע הפיזיותרפיה במשרד הבריאות, החליטה להתלות לעשר שנים את רישיונו של גלעד הוליאור, פיזיותרפיסט שהורשע במעשה מגונה. על הוליאור נאסר, על פי החלטת הועדה מיום 15 בספטמבר השנה, לעסוק בפיזותרפיה למשך עשור. הוא התבקש בסמוך להפקיד את רישיונו. פרסום ההחלטה לציבור נעשה עתה לאחר שלא הוגש ערעור על התליית הרישיון עם תום המועד להגשתו.

"בשל חומרת מעשיו, והצורך בהגנה על הציבור, בשמירה על אמון הציבור, על טובת הציבור, על כבודו ותדמיתו של מקצוע הפיזיותרפיה - יש להרחיק את הנקבל לתקופה ארוכה, ומשמעותית ממקצוע הפיזיותרפיה. יש להעדיף את אינטרס הציבור ואת שלום הציבור על פני האינטרס הפרטי של הנקבל" לשון הודעת ועדת המשמעת.

עוד נכתב בהודעה כי "הוועדה שקלה את בקשת ב"כ הפיזיותרפיסט להגבלת עיסוקו של לטיפול בגברים בלבד, אולם לנוכח נסיבות חומרת המקרה, חומרת פסק הדין, חומרת הענישה, ו"הערכת המסוכנות" – הוועדה בדעה כי אין זה ראוי, הולם, ומוצדק מבחינה ערכית, מוסרית ואתית להיענות לבקשה. לפיכך החליטה הוועדה להתלות את התעודה של הנקבל לתקופה של עשר שנים מיום החלטה זו דהיינו עד לתאריך 15.9.2031".

נושאים קשורים:  גלעד הוליאור,  פיזיותרפיה,  ועדת המשמעת במשרד הבריאות
תגובות
אנונימי/ת
12.11.2021, 12:27

למה רק ל10 שנים ולא לצמיתות? הוא הפר את האמון הבסיסי בקשר הטיפולי וניצל אותו, האם עוד 10 שנים מסוכנותו לפגוע במטופלים תפחת? ומה עם האספקט המוסרי?