מינויים

שירות חדש במרכז הרפואי לגליל: אורתופדיה לכף רגל וקרסול

בראש השירות האורתופדי החדש עומד ד"ר עלאא עבוד, מומחה בתיקוני עיוותים לנפגעי טראומה ובפגיעות ספורט בכף הרגל ובקרסול

ד"ר עלאא עבוד, מנהל השירות האורתופדי לכף רגל וקרסול במרכז הרפואי לגליל. צילום: דוברות ביה"ח

שירות אורתופדי חדש נפתח במרכז הרפואי לגליל בנהריה, הכולל טיפולים וניתוחים שונים בכף הרגל ובקרסול. השירות ניתן על ידי ד"ר עלאא עבוד, שהצטרף לאחרונה למרכז הרפואי, אחרי שהשלים שתי השתלמויות-עמיתים (Fellowship) בשני מרכזים רפואיים נחשבים בלונדון ובאוקספורד.

השירות החדש יכלול בין השאר החלפת קרסול, ארתרוסקופיה של הקרסול וכף הרגל, תיקון גידים ורצועות וכן ייצוב הקרסול. בנוסף כולל השירות טיפול חדשני עבור מטופלים הסובלים מעיוותים שונים באצבעות כף הרגל, כולל "בוהן קלובה" (Hallux Valgus - עיוות באצבעות כף הרגל כאשר הבוהן מורמת ומוסטת לעבר שאר האצבעות).

בנוסף יינתנו טיפולים מתקדמים במקרים של כאבים כרוניים בכף הרגל, תיקון עיוותים הנגרמים כתוצאה משתי מחלות ("שארקו" ו"שארקו-מארי-טות'") ובמקרים של בעיות הנגרמות כתוצאה מכף רגל שטוחה (פלטפוס).

ד"ר עבוד, בן 35 מפקיעין, עשה את ההתמחות בכירורגיה אורתופדית במרכז הרפואי בני ציון בחיפה, ובמהלכה השלים תואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת חיפה.

לאחר מכן עבר לאנגליה, שם השלים שתי השתלמויות עמיתים (Fellowship) ב-King's College Hospital שבלונדון (טיפול בפצועי טראומה הזקוקים לתיקוני עיוותים ובעיות בכף הרגל ובקרסול) וב-Oxford University Haspital שבאוקספורד (פגיעות ספורט בכף הרגל והקרסול ותיקוני עיוותים).

בעת שהותו באנגליה השתתף בניתוחים אורתופדיים של ספורטאים ידועי שם שהגיעו מרחבי העולם וכמו כן כתב פרק בספר של הארגון האנגלי למנתחי כף רגל וקרסול (B.O.F.A.S).

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, בירך את ד"ר עבוד עם הצטרפותו ואמר כי הוא שמח על הרחבת תחומי הפעילות של המרכז הרפואי למען אוכלוסיית הגליל.

נושאים קשורים:  ד"ר עלאא עבוד,  כף רגל וקרסול,  מינויים,  חדשות,  המרכז הרפואי לגליל
תגובות
01.01.2024, 22:08

מזל טוב ובהצלחה!

מברוק דר

אנונימי/ת
03.01.2024, 11:52

ניתוחים מסוג זה לעולם לא בוצעו ולא יבצעו בבית חולים נהריה. אלה הניתוחים שמבוצעים במרכזים גדולים עם היקף גדול ארטרוסקיות והחלפות קרסוליים ולא פעם בחצי שנה.
בית חולים נהריה זקוק לרופא שיודע לתקן שברים ושיש לו דגל ישראל על הקיר ולא 100 תעודות מיותרות.
בכל מקרה בהצלחה.

01.02.2024, 04:34

את.ה סתם פארטי-פופר.

דר אנונימי היקר,

צר לי על השטויות שיצאו מפרי עטך והן כלל לא מובנות ולא במקום.

כל מרכז רפואי יכול להתחרות עם האחרים ברגע שיש לו אפשרויות עם ציוד מתאים. וזאת, מניסיוני לאחר שהובלתי את המחלקה האורטופדית בבי"ח נהריה במשך שנים רבות והגענו להישגים מעולים בתחומים רבים

בטוחני שתוך שנה שנתיים יהיה שם מהפך ושגם השרות לניתוחי קרסול וכף רגל ילך ויפרח ויגיע לרמות גבוהות.

דר עבוד- מיטב הברכות והאיחולים- עלה והצלח

פרופ גרשון וולפין, לשעבר מנהל המחלקה לאורתופדיה בבי"ח בנהריה